Met een traditie van meer dan 45 jaar organiseert de VOMM ook dit jaar weer samen met de basisscholen in Muiden en Muiderberg de actie Wandelen voor Water.
Onze sponsorloop gaat plaatsvinden op donderdag 20 maart 2025.
De leerlingen van de bovenbouw van KC De Meerstroom in Muiderberg, KC Muiderkring en van de Jozefschool in Muiden nemen deel aan deze sponsorloop. Het is de bedoeling dat de kinderen een wandeltocht maken – gezellig samen met de hele klas – van Muiderberg naar Muiden of andersom. Een wandeling van krap 10 km. Voor deze prestatie laten de leerlingen zich sponsoren door familie, buren, kennissen enz.. Aan deze sponsorloop is elk jaar een goed doel verbonden. We gaan op bezoek bij de scholen om aan de kinderen uit te leggen waarvoor hun opgehaalde sponsorgeld is bestemd. Zo is deze actie ook leerzaam.
Alvorens zij rondgaan voor een of meerdere sponsoren hebben ze een les gekregen over waterproblemen in de wereld en in Congo in het bijzonder. Klik voor de presentatie die de leerlingen kregen.
In 2024 was de opbrengst van de sponsortocht bestemd voor een pompinstallatie in een woonwijk in de Congolese stad Uvira. Uiteindelijk slaagden de leerlingen erin om zo veel geld bijeen te lopen dat we met een aanvulling vanuit de reserve zelfs twee pompen konden financieren. En deze zijn ook al gerealiseerd. Hierover vindt u meer informatie in het artikel hieronder.
Omdat de samenwerking met de lokale organisatie ADED zo fantastisch was en het geld dat de leerlingen bijeen brachten meteen ingezet kon worden, willen we ook dit jaar de opbrengst bestemmen voor het werk van ADED.
Opnieuw gaan we samen met de leerlingen ons inzetten voor schoon drinkwater uit een pomp voor de armste mensen in het oosten van DR Congo.
ADED biedt veelvuldig hulp aan families met gehandicapte kinderen – helaas de armste onder de armen. Juist voor hen is schoon water belangrijk en juist zij hebben hier moeilijk toegang toe. Daarom lijkt dit project van ADED ons zo belangrijk.
Deze kwetsbare families hebben juist nu door de opgelaaide conflicten in het oosten van Congo extra aandacht nodig. De mensen van ADED zijn zelf Congolees met wie we, via Betteke de Gaay Fortman, regelmatig in contact staan. Zij verzekeren ons hun werk voort te kunnen zetten ook of juist in deze omstandigheden.

U sponsort deze leerlingen toch ook als ze u over Wandelen voor Water vertellen? Sponsoren kan contant of door het scannen van de onderstaande QR-code die de kinderen ook meekrijgen.
Als ouder, grootouder of verzorger bent u van harte uitgenodigd om mee te wandelen.
We hopen op goed weer en een vrolijke wandeltocht.